ГОЛОВНА
СТАТТІ
КОНТАКТИ
(093) 123 45 67
(068) 234 56 78
УКР
РУС
Як поміняти роз'єм Ebike
Компоненти електричного велосипеда, такі як дроселі, двигуни та акумулятори, зазвичай поставляються з пластиковим електричним роз'ємом будь-якого типу на кінці дроту. Ці роз'єми підключаються до контролера e-bike і дозволяють легко з'єднати всі дроти разом.

Теоретично, ці роз'єми також дозволяють легко видалити компонент і замінити його іншим. Однак через відсутність стандартизації в електричних роз'ємах для велосипеда існує ймовірність, що будь-яка запасна деталь, яку ви отримаєте, буде мати інший роз'єм. Коли це відбувається, додавання вашого нового компонента може розчарувати.

Але не хвилюйтеся! Сьогодні ми дізнаємося, як легко замінити роз'єм на будь-який компонент e-bike.

У цьому керівництві передбачається, що у вас є старий компонент з його роз'ємом, і ви просто хочете замінити роз'єм на новий компонент, щоб він взаємодіяв з вашим контролером. Якщо ви починаєте з абсолютно нового роз'єму, все, що вам потрібно зробити, це обжати і / або припаяти контакти з нуля. Але давайте припустимо, що ми насправді переміщаємо наш з'єднувач з одного компонента в інший. У цьому прикладі я буду використовувати трос газу, але процес ідентичний для будь-якого компонента.


Примітка. Як ви побачите на наведених нижче прикладах фотографій, кольори на моїх компонентах не збігаються, тому я повинен був переконатися, що підключав правильні дроти один до одного. У разі сумнівів звертайтеся до будь-якої літератури, що додається до ваших компонентів.
КРОК 1
Відріжте старий роз'єм
Тут ви можете побачити мій новий дросельний дріт зверху. Він поставляється з білим трьохконтактним роз'ємом, в той час як мій старий дросель мав менший чорний трьохконтактний роз'єм, показаний знизу. Перше, що потрібно зробити, це відрізати старий роз'єм, як я це зробив з чорним трьохконтактним роз'ємом, щоб підготувати його для заміни на мій новий дросельний дріт.Залиште як мінімум пару сантиметрів проводу на вашому роз'ємі, щоб ви могли легко припаяти його до проводу вашого нового компонента. Вам також знадобиться досить місця для термоусадки по з'єднанню.


КРОК 2
Зніміть новий роз'єм
Різноманітні роз'єми, які я міг знайти в даний час розкидані навколо мого робочого столу
Потім відріжте роз'єм вашого нового дроселя. Можливо, ви захочете зберегти його на той випадок, якщо він вам знадобиться знову. У мене є коробка з роз'ємами саме для цієї мети. Всякий раз, коли хтось приносить мені контролер, який потребує ремонту, або новий компонент, який він хоче додати, якщо роз'єми не збігаються, я просто копаю свій ящик, поки не знайду підходящий.


КРОК 3
Зачистіть дроти
Зачистіть дроти приблизно на відстані від 1/8 "до 1/4" від кінця проводів як на проводах дросельної заслінки, так і на роз'ємах.
КРОК 4
Покрийте оголені кінці проводів припоєм
Вам потрібно покрити оголені кінці проводів припоєм. Спочатку краще торкнутися кінчиком паяльника до мідного дроту, щоб почати нагрівати дріт. Через кілька секунд нанесіть припій безпосередньо на дріт, доки оголений кінець дроту не буде покритий припоєм.

Насправді, дешеві паяльники і не ідеальні умови дану процедуру роблять складнішою на практиці, ніж на словах. Я часто просто одночасно застосовую припій до наконечника паяльника і до неізольованого проводу, хоча це не стандартна процедура пайки.

Сам процес виконання даного кроку не такий вже і важливий, головне те, що Вам потрібно домогтися гарного проникнення припою на провід. Це повинно виглядати так, ніби припій дійсно вбирається в жили проводу, а не просто покриває його зовні. Якщо здається, що припій просто загинається на зовнішній стороні дроту, спробуйте збільшити температуру вашого паяльника. Можливо, вам доведеться тримати паяльник на дроті довше, щоб нагріти його досить, щоб поглинути припій. Незважаючи на те, що припій плавиться при відносно низькій температурі, компоненти і припій повинні бути приблизно вдвічі більш гарячими, ніж точка плавлення припою, щоб фактично вбратися в дріт.


КРОК 5
Додайте термоусадочну трубку
Якщо у вас немає термоусадочної трубки, ви можете обернути з'єднання ізоляційною стрічкою, але краще використовувати справжню термоусадочну трубку.

Розріжте термоусадку на шматки довжиною близько дюйма і надіньте її на дроти. Переконайтеся, що термоусадка знаходиться досить далеко від фактичного оголеного дроту, який ви будете паяти, щоб не нагрівати паяльник.
КРОК 6
З'єднайте дроти
Тепер, коли у вас є термоусадочні трубки, ви готові приступити до підключення пайки. Якщо ви зробили Крок 4 правильно, то у вас вже повинен бути хороший наконечник з припоєм на обох проводах.

Щоб з'єднати два дроти, просто вставте один поруч з іншим по довжині перекриття оголеного дроту і одночасно прикладіть паяльник до обох проводів. Припій розплавиться і з'єднає два дроти разом.

Залиште паяльник на місці ще на одну або дві секунди після того, як припій розплавиться, щоб забезпечити хороше плавлення двох проводів з вологим припоєм, потім видаліть паяльник. Дайте місцю припою охолонути, перш ніж переміщати його, щоб не пошкодити конструкцію передчасно.
КРОК 7
Герметизація термоусадки
Як тільки ваші з'єднання будуть надійно виконані, вам потрібно буде вставити термоусадку на місце і запечатати її за допомогою теплового пістолета. Не намагайтеся використовувати фен. Якщо у вас немає пістолету, ви можете придбати дуже недорогу, легку теплову гармату, яка буде корисна для інших проектів, подібних до цього, в майбутньому. Це інструмент, який ви будете раді мати. Вам не потрібна теплова гармата промислової якості, і навіть дешева теплова гармата може бути дуже корисна.

Деякі люди використовують запальничку для цього кроку. Мені трохи соромно сказати, що насправді я використовував запальничку для герметизації термоусадки не один раз. Це працює, але це дійсно не рекомендується, і ви повинні бути дуже обережні, щоб не зруйнувати термоусадку або ізоляцію.


І це все!

Після того, як ви запечатали свою термоусадку, ви по суті закінчили. Іноді я розміщую більшу частину термоусадки по всьому зовнішньому проводу, щоб склеїти всі дроти разом і зробити закінчену роботу більш акуратною, але це всього лише необов'язковий крок. Ви також можете використовувати спіральну дротяну обмотку, щоб зробити роботу більш приємною, але знову ж таки, це строго необов'язково.


ЧИТАТИ ЩЕ
КОНТАКТИ
+1 123 456 78 90
hello@tslfatbike.com
Loft Pineapple, 22 Pink Street, New York
Made on
Tilda